7 кроків на шляху пошуку житла в європейських країнах. Рекомендації спеціаліста з Іспанії (фото)

Одне з найважливіших і життєво необхідних питань - наявність особистого простору (житла). І, незалежно від країни перебування, у людини існує першочергова потреба в домівці, місці де можна побудувати свій особливий мікросвіт і відпочити від зовнішніх проблем. У зв'язку з суворою реальністю, українці мігрують по світу, а пошук житла є нагальною потребою.

Про основні моменти і нюанси, з якими зустрічаються українці при цьому розповідає УСІ.LIFE  керівниця агенції нерухомості Spaces&Places Ольга Вержиковська.

Ольга Вержиковська

Основні проблеми на шляху українців під час пошуку житла за кордоном

 • Відсутність або недосконале володіння мовою країни, де здійснюється пошук житла. Орендодавці, розуміючи труднощі спілкування, не бажають ускладнень, які буде складно вирішити у разі виникнення в подальшому.
 • Відсутність прибутку в країні перебування або підтвердження такого який викликає довіру, так як надійнішими вважаються доходи з Єврозони, Британії та Америки. При підписанні контракту оренди з орендарем, який має прибуток за межами країни в якій винаймається житло, власник не має важелів впливу у разі припинення платежів орендарем так як не може звернутися до компанії де працює наймач і не може зобов’язати його виплачувати борг.
 • Незнання функціонування банківської системи і, загалом, законів Іспанії.

Організації, які допомагають в пошуку оренди

 • Агентства нерухомості, які спеціалізуються на оренді іноземцям такі як: ACCEM, SEAR, CRUZ ROJA.. Вони, представляючи інтереси наймача та маючи професійний досвід, якнайкраще допоможуть знайти житло.

Чи можна натрапити на недобросовісних ріелторів? Що робити в цьому випадку?

 • Ринок нерухомості це спокусливий сегмент для заробітку. Тому часто виникають ситуації коли до цього сегменту підключаються люди які шукають швидкі гроші і не несуть відповідальності після отримання винагороди. Зазвичай вони не належать до сфери агентств. Щоб не потрапити в складну ситуацію потрібно заздалегідь поцікавитися приналежністю агента до якогось агентства, щоб мати додатковий вихід і інформацію на випадок складної ситуації. Також існує вірогідність натрапила на повноцінне агентство, що працює недоброякісно. Потрібно вивчати відгуки, перевіряти документи, за всі послуги просити фактуру, контролювати процес, щоб все було офіційно.

Скільки українців зверталися до вас та скільком з них вдалося допомогти?

 • За останній рік кількість звернень була приблизно 615, кількість відпрацьованих приблизно 474 (приблизно).

Чи діють ще якісь програми лояльності для українців? Які, якщо є?

 • Діють програми на державному рівні «Червоний хрест», АССАМ та інші. Також на муніципальному рівні (селах, маленьких містах) існують свої локальні програми допомоги.
 • Червоний хрест може допомогти з житлом, та у вирішенні побутових питань.

Яка цінова категорія житла в Іспанії? Чи набагато дорожче, чим в Одесі? І чи не підіймають ціну на нерухомість через зростаючий попит.

 • Ціновий сегмент варіюється між 700 до 1800. Найнижча ціна розрахована саме для іспанців і згідно класичного пакету документів ,які для іспанського власника є у пріоритеті. Середній сегмент цін для будь-кого, але при умові підтвердження доходів. І найвища цінова категорія, можливо найпростіша для оренди, тому що специфіка власників має орієнтованість на окремий та досить високий рівень забезпечення і самі власники більш інтегровані в сучасний світ і більш гнучкі до переговорів. Як кажуть вони загостренні на свій сегмент і легко виявлять приналежність до нього.

Які б поради чи лайфхаки ви дали тим, хто шукає зараз житло за кордоном?

 • Першочергово необхідно усвідомити, що жодних паралелей з пошуком житла в Україні немає. Так як наявність фінансів це ще далеко не є гарантією отримання житла за вашим запитом. Існує низка бюрократичних моментів, недотримання яких унеможливлює отримання помешкання.
 • Не витрачати даремно енергію сили та час на пошук житла, а направити її на пошук добросовісного агентства, яке зможе професіонально підійдуть до вашого замовлення і зможуть максимально задовольнити ваші запити.
 • Бути готовими до того, що потрібно оплатити платежі за півроку або за рік, якщо це оренда.

Читати ще