Чим загрожує сидячий спосіб життя

Сидіння — протиприродне становище тіла.

Чому шкідливо багато сидіти — нагадують спеціалісти «Одеського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України».

Наш хребет не призначений для тривалого сидіння

Наші пращури присідали з однією метою – відпочити від роботи в полі, городі або по будинку.

Сучасна людина в середньому сидить по 12-13 годин на добу.

Однак, наш хребет не призначений для тривалого сидіння. В ідеалі, він нагадує букву S, а коли ми сидимо, перетворюється на С і практично блокує м’язи спини та преса. Ми сутулимося, а косі та бічні м’язи слабшають і погано підтримують тіло.

Зростає ризик розвитку захворювань

Через сидячий спосіб життя можуть виникати серцево-судинні хвороби, діабет, остеопороз і навіть деякі види раку. А ще від малорухливості виникає застій крові та рідин у ногах, що підвищує ризик тромбозів. Особливо, якщо ви любите сидіти, підігнувши чи схрещуючи ноги.

Погіршується робота мозку

Коли ми сидимо, приплив крові до головного мозку знижується, і ми починаємо гірше розуміти.

Псується настрій

Пасивність у русі впливає навіть нервову систему — частіше виникає поганий настрій і підвищується ймовірність розвитку депресії.

Ключ до здоров’я та довголіття – в активності! Чи не виходить багато рухатися? Тоді хоч би вставайте кожні півгодини на п’ять хвилин. І двічі на день робіть розминку, щоб повернути силу м’язам та суглобам.

150 хвилин фізичної активності на тиждень + зменшення сидячого часу за комп’ютером (за ним можна працювати стоячи) – важливий мінімум, щоб зберегти здоров’я.

Читати ще